Yaz okullu egitimi Bizimle hemen iletişime geçin
Müşteri referanslarımız
Amerika yaz okulları İngiltere yaz okulları Kanada yaz okulları Malta yaz okulları İspanya yaz okulları En çok merak edilenler
 
Untitled Document

Merak Edilenler

Yurtdışı Yaz Okulları Merak Edilen ve Sıklıkla karşılaşılan sorular ve cevapları
Bu bölümde şu ana kadar yurtdışı yaz okulları hakkında aileler tarafından en sıklıkla sorulan sorular ve merak edilen konuları profesyonel eğitim danışmanlarımızın verdiği cevaplarla birlikte sizlerle paylaşıyoruz. Buradaki cevaplar o anki durumla ilgili olduğundan bazen bugün için 100% örtüşmeyebilir. Bu tip bir şüpheniz olduğunda ya da burada yer verdiğimiz konular dışında bir sorunuz olursa lütfen bizi arayın, ya da tıklayarak iletişim formumuzla bize ulaşın.

Yaz okulu’nun dil okulu’ndan farkı nedir? 
Yaz okullarını dil okullarından ayıran en önemli faktör ;katılımcıların yaş ortalamasıdır.Bu programlar kendi içlerinde bölümlere ayrılır; 8-11yaş .12-14 yaş,15-16 yaş gibi.
Yaz okulu programlarında katılımcıların yaş ortalaması dil okuluna gore küçük olduğundan dolayı ; yurt dışında alacakları  programlar paket program şeklinde sunulmaktadır.Dil eğitimi alacak öğrencilerin yaz okullarında edindikleri bilgileri sosyal ve kültürel aktivitelerle pratiğe dönüştürme imkanları bulunmaktadır.Ayrıca hafta sonlarında çocuklar okul dışında grup halinde  birbirleriyle eğlenceli bir şekilde iletişim kurup yabancı dil pratiklerini daha verimli hale getirirme fırsatını yakalarlar.Yurtiçinde de birçok yaz okulu bulunuyor? Neden Yurtdışı yaz okulu daha iyi?
 Anne ve babalar çocuklarının yaz dönemlerinde boş zamanlarında hem dinlenip hemde eğlenmelerini istiyorlarsa Türkiye içindeki programları tercih etmektedirler. 
Çocuğun gelişimi açısından çok yönlü katlı sağlamak isteyen anne babalar ise ;
Yurt dışındaki yaz okullarında geçirecekleri sürede yabancı dillerini geliştirmenin yanısıra farklı kültürlerden edindikleri arkadaşlıklarda bakış açılarını zenginleştirecektir.  Yurtdışında çocuğum güvenli olur mu? Başına bir şey gelirse nasıl haberim olacak?
 Yurt dışında yüzlerce yaz okulu bulunmaktadır.Karya International olarak çocuklarımızın güvenilir bir otamda eğitim alması ve acil durumlarda yardım alabilmelerinin %100 sağlanabilmesi açısından çalıştığımız okullar tarafımızdan özenle seçilmektedir.
Çalıştığımız okullarla irtibatımızın %100 kuvvetli olmasından dolayı ,yaz okullarında grup liderleri gönderdiğimiz öğrencilerimizle başlarına birşey geldiğinde özel olarak ilgilenmektedirler.Ve aynı zamanda da bizleride bilgilendirmektedirler. Bu okullarda İngilizce eğitimi kaç saat sürüyor ve sınıflar kaç kişilik?
Okullarda haftada 20 ders eğitim verilmektedir.Yoğun program tercih etmek isteyenler için ise haftada 30 ders eğitim seçenekleride sunulabilmektedir. 
Sınıflar maksimum 15 kişiliktir.Çocuklar toplu halde mi gidiyorlar, yoksa bireysel gidilebiliyormu?
 Yaz okulları gruplarımızda tercihe bağlı olarak bireysel  yada firmamızda çalışan deneyimli Eğitim Danışmanımız eşliğinde oluşturulan, öğrenci grupları halinde gidilebilmektedir. Çocuklarla birlikte ben de ayrıca dil eğitimi alabilirmiyim?
 Mümkündür.Fakat çocukların bulunduğu ,eğitim aldıkları kampüsler yaş ortalamalarından dolayı genelde farklıdır.Yetişkinler aynı okulun farklı bir binasında eğitim alabilmektedirler. Benim çocuğumun tüm sınıfı gidecek, eğer toplu kayıt yaptırırsak bana veya tüm gruba bir indirim söz konusu olurmu?
 Gruplar’ da özel olarak  yaz okullarından grup indirim fiyatları sunulmaktadır.Ek olarak 10 yada 15 kişi ve üstü giden gruplarımızda 1 grup liderininin konaklama masrafları tarafımızdan karşılanmaktadır.Çocuğumu hava alanından kalacağı yere kim götürecek ve daha sonra da dönerken bırakacak, İngilizce bilmediği için bu insanlarla nasıl anlaşacak?
 Çocukların Türkiye’den gitmeden once havalanı transferleri gidiş ve dönüş şeklinde organize edilmektedir.Çocukların indikleri havaalanında gidecekleri okulun transfer organizasyonunu yapan departmanı çalışanı tarafından karşılanıp gidecekleri yere güvenle ve titizlikle bırakılmaktadır.Dönüş için de yine aynı şekilde kaldıkları yerden alınıp , havaalanına götürülmektedirler. Çocuğa ben ekstra para vermelimiyim? Ayda harcaması ne kadar olur?
Yaz okulu programlarında çocuğa sadece yapacağı ekstra kişisel harcamaları için cep harçlığı verilir.(Örn;hediyelik eşya, alışveriş, çikolata vs. ) 
Öğrencinin gideceği ülkeye ve hafta sayısına göre alması gereken net cep harçlığı Eğitim Danışmanlarımız tarafından verilmektedir.Türkiyedeki cep telefonları orada da çekiyormu? Eğer çocuğa ulaşamazsam nasıl bilgi alabilirim? 
 Öğrencilerin telefon hatlarını yurt dışına açtırmaları gerekmektedr.Ulaşamadığınız takdirde, Karya International Eğitim Danışmanlarınız aracılığıyla okulla irtibata geçebilirsiniz.Değerli velilerimize her konuda  yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

YAZ OKULLU VİDEOLARI


YAZ OKULU RESİMLERİ